Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Nałóg alkoholowy jest wybitnie specyficznym rodzajem problemu. Planowo sprecyzowany jest tu mianem problemu, nie choroby, bowiem pierwsza trudność bazuje na braku akceptacji tego terminu przez uzależnionych. Umysłowość ludzka ma tendencje do kamuflowania faktów, tłumaczenia różnorakich, alarmujących zjawisk na swoją korzyść.

Dlatego też oraz w przypadku alkoholizmu chorzy umieją długo nie przyznawać się, iż przestali dominować nad swoim organizmem, jego wymogami i skłonnościami. W Polsce to kłopotliwe bezustannie lekarze psycholodzy i psychoterapeuci są zagadnieniem tabu, wstydliwym.

Społeczeństwo odnosi się do tych profesji niechętnie i z rezerwą, traktując je jako ostateczność. Jest to stanowisko gruntownie bezpodstawne, zbudowane na bazie uprzedzeń. W rzeczywistości funkcje te sprawowane są przez wykwalifikowane osoby, które na celu mają niesienie pomocy innym. Pomoc taka obejmuje także walkę z nałogami, jak w tym kontekście leczenie alkoholizmu oraz odtruwanie – znacznie więcej na kroplówka na kaca. Może być ona niezbędna, a nawet w szeregu przypadków ratująca życie i zdrowie, albowiem każda funkcja naszego organizmu zasadza się na psychice.

W czasie, gdy jest słaba, rozpoczyna niedomagać, odbija się to bezpośrednio na samopoczuciu fizycznym. Pamiętajmy zatem, iż gdy dotknie kogoś jeden z najbardziej bolesnych problemów, jakim jest choroba alkoholowa, żeby zmagania z nim zacząć od wizyty u specjalisty. Niesłychanie ważne jest, aby zwrócić się po pomoc zarówno dla siebie, jak oraz dla osoby uzależnionej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Przeczytaj też

Dodaj komentarz