Medycyna oraz połączone z nią różnego rodzaju dziedziny wiedzy, rozwija się coraz prężniej, dając ludziom coraz pokaźniejsze oraz poprawniejsze możliwości utrzymania zdrowia, wyzdrowienia lub po prostu polepszenia siebie, co często związane jest z wyglądem zewnętrznym. Jedną z takich sfer jest protetyka.

Protetyka jest dyscypliną właściwie pochodzącą z pogranicza medycyny i techniki, która zajmuje się uzupełnianiem ubytków w naszym ciele, przy pomocy wyjątkowych materiałów, inaczej tak zwanej protezy. Protetyka nie dotyczy jednak tylko i wyłącznie jednego detale naszego ciała, bo dzieli się na różnorodne rodzaje.

Tutaj Implanty Konstantynów Łódzki dzieli się między innymi na protetykę stomatologiczną, to właśnie dzięki jakiej w momencie stracenia zębów, możemy wypełnić ubytek. Protetyka to też protetyka słuchu, co jest niezwykle ważne w życiu człowieka, i protetyka naczyniowa. Nie bez znaczenia jest także protetyka powiązana z ortopedią, albowiem nie jeden człowiek traci w czasie wypadku część kończyny. Ważna jest także protetyka rejonów, które ważne są najzwyczajniej w świecie ze względu na estetykę.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz