Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Zabawki manualne doskonale sprawdzają się przy rozwoju dzieci. Nie tylko zapewniają one mnóstwo zabawy na długie godziny, ale przy okazji świetnie stymulują wyobraźnię i rozwój umiejętności manualnych oraz polepszają koordynację ruchową. Dlatego też już od pierwszych lat warto zadbać o takie zabawki, a jedną z ciekawszych propozycji są najróżniejsze tablice sensoryczne.

Takie tablice mają bardzo prostą budowę, bo wykonuje się je z drewnianej deski lub sklejki, z przymocowanymi rozmaitymi przedmiotami. To, co tablica manipulacyjna będzie mieć w sobie, zależy przede wszystkim od producenta, chociaż w części przypadków zrobić ją można według własnego pomysłu. Powszechnie wykorzystywane są najróżniejsze kółka zębate, suwaki, pokrętła czy przełączniki, jakie można przekręcać, przesuwać czy zamykać. Bardzo dobrze sprawdzają się też przedmioty z przyciskami, takie jak telefony, piloty czy kalkulatory.

Z kolei do stymulowania słuchu wykorzystać można dzwonek, trąbkę czy nawet nieduże cymbałki, chociaż akurat przy nich dorośli uzbroić się będą musieli w sporo cierpliwości. W sprzedaży jest dostępnych dużo rozmaitych tablic edukacyjnych, które się od siebie różnią wielkością, ilością zamocowanych przedmiotów oraz ich rodzajem. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na parę istotnych rzeczy. Najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa dziecku, z tego też powodu tablica edukacyjna nie może zawierać żadnych ostrych elementów, które mogłyby w jakiś sposób zranić. Poza tym wszystko powinno być też przymocowane we właściwy sposób, aby nie urwało się przy bardziej intensywnej zabawie.

Taka tablica powinna posiadać odpowiedni rozmiar, aby bez żadnych problemów można było wszystko dotykać czy przesuwać. Ale nie warto przesadzić z ilością zamocowanych elementów. Specjaliści zalecają, żeby tablice edukacyjne dla dzieci nie posiadały ich więcej niż dwadzieścia, bo wtedy maluchy wykorzystują je najbardziej efektywnie. Ale warto sprawdzić, żeby trochę się różniły trudnością, gdyż wtedy będą stanowiły na malucha wyzwanie, jakie na pewno on zechce sam pokonać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Przeczytaj też

Dodaj komentarz