Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Branża przemysłowa od dawna wykorzystuje podstawowe fizyczne prawa, jakie są znane od wielu lat. I od dawna podstawowa zasada funkcjonowania maszyn opierających się o te prawa jest niezmienna, chociaż oczywiście zmieniły się bardzo mocno możliwości technologiczne. Jedno z takich rozwiązań to siłowa hydraulika, która powszechnie jest używana w wielu branżach przemysłowych. Zapewne chyba każdy z nas miał możliwość zobaczenia koparki, w jakiej łyżka jest połączona kilkoma wężami z resztą pojazdu.

W tych przewodach jest umieszczony specjalny płyn, przy pomocy którego przenoszona jest siła między pompą a siłownikami odpowiedzialnymi za ruch. Wszystkie te podzespoły, to znaczy przewody, pompa oraz kilka siłowników stanowią najprostszy układ hydrauliki siłowej. W niejednym przypadku w takich układach pojawiają się dodatkowe elementy, na przykład takie jak rozmaite wersje zaworów. Pompa odpowiedzialna jest za wytworzenie roboczego ciśnienia, które następnie przekazane zostaje do siłowników przy pomocy mocnych przewodów.

Poza wspomnianymi wcześniej koparkami i innymi maszyny układy siłowej hydrauliki używane są w wielu branżach. Znaleźć je można powszechnie w maszynach rolniczych, budowlanych, ładowarkach czy dźwigach, a także sprzęcie energetycznym czy górniczym. Ich plusem jest duża niezawodność połączona z mało skomplikowaną prostą budową. A także duża dostępność części zamiennych, jakie bez żadnego problemu zamówić można odwiedzając jakiś zawór hydrauliczny sklep, który działa w tej branży.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Przeczytaj też

Dodaj komentarz