Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Opłacenie podatków podlegają osoby fizyczne i prawne. Obowiązek podatkowy leży na obywatelu, jaki uzyskuje dochód. Każda jednostka musi się rozliczać indywidualnie, łączne opodatkowanie traktuje wyłącznie małżonków. Obowiązek opłaty prywatnego podatku spoczywa na osobach, które wykonują pracę i zostają w jakimkolwiek stosunku pracy, ale za granicą istnieje opcja zwrotu – księgowa w holandii. Też osoby, jakie prowadzą własną aktywność gospodarczą podlegają obowiązkowi skarbowemu.

Każdy podatnik musi najpóźniej do 30 kwietnia kolejnego roku fiskalnego złożyć swoje zeznanie. Występuje ono w formie formularza PIT 36, 36L, 37, 38 bądź też 39 w zależności od rodzaju zdobytych dochodów.

Posiadanie posiadłości i jej sprzedaż także łączy się z przymusem takich opłat. Nie jedynie osoby fizyczne powinny finansować składki, proceder ten dotyczy też ludzi prawnych. W ich skład wchodzą: jednostki prawne, grupy kapitałowe oraz spółki. Osoby prawne powinny złożyć zeznanie podatkowe CIT 7 oraz z ustaloną wysokością dochodu za dany rok.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Przeczytaj też

Dodaj komentarz