Bardzo dużo osób twierdzi – niekiedy nieco przekornie, że żyje, funkcjonuje jedynie dzięki kawie. Dużo milionów dorosłych osób każdego dnia rano popija ten orzeźwiający napój.

Kawa obejmuje kofeinę w takim razie naprawdę pobudza nas do życia, sprawia, iż organizm budzi się ze snu, stajemy się bardziej energiczni – jeżeli pragniesz zakupić solidnej jakości kawę, zobacz sklep z kawą. Kawa ma wiele korzystnych cech. Jest nią chociażby to, że sprawia ona, iż nasza pamięć jest poprawniejsza, sądzimy trzeźwo, zanika zmęczenie. Kawa produkowana oraz przede wszystkim hodowana jest w przeróżnych państwach.

By możliwe było wyprodukowanie ziaren kawy w miejscu, w którym chcemy założyć plantację musi być przyzwoicie ciepło, musi być odpowiednia wilgotność. Większa część kawy produkowana jest w Ameryce Południowej oraz Azji. Znikome ilości w Afryce. Bezsprzecznie do największych producentów kategoryzuje się Brazylię. Stamtąd na rynek światowy wypuszcza się ponad dwa miliony ton kawy. A jest to w samej rzeczy niesłychanie wiele. To nieomalże trzydzieści procent kompletu kawy, jaka trafia na rynek światowy.

Drugim co do wielkości producentem jest Wietnam a zaraz za nim plasuje się Indonezja. I to oczywiście z tych krajów kawa jest zdecydowanie najlepsza. Wiele osób wybierając w punktach sprzedaży kawę zwraca uwagę na to skąd pochodzą ziarna kawy. Znikome ilości kawy zbierane są w Ugandzie, Hondurasie oraz Etiopii. To właśnie rynek kawy dostarcza tym krajom milionowe zyski. A hodowla kawy pod żadnym pozorem nie jest rzeczą prostą. Każdy entuzjasta tego fantastycznego napoju powinien to wiedzieć.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz