Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Nie od dziś wiadomo, iż postępowania dzieci podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym mogą być ekstremalne. Już namówienie dziecka do samego wyjścia do medyka, może przysparzać rodzicom nie lada kłopot. Z pewnością, istnieją chlubne wyjątki i niektóre maluchy ochoczo siadają w fotelu i pozwalają na zajęcie się swoimi ząbkami, ale przeważają te, które stomatologa stronią jak ognia. Płacz pojawia się już w momencie chęci znieczulenia – widok strzykawki z pewnością nie wpływa na dziecko pozytywnie. Jak w tej sytuacji winien zachować się rodzic?

Przede wszystkim powinien zagwarantować pociechę, że dentysta chce dla jego zdrowia jak najprzyzwoiciej. Należałoby zwracać uwagę na to, aby z wizytą u stomatologa nie kojarzyły się ból i dyskomfort. Przede wszystkim wypada uprzedzić szkraba jak będzie wyglądać cały zabieg oraz koniecznie wspomnieć o ewentualnym bólu tak, żeby dziecko mogło się na niego psychicznie przygotować – więcej na ortodonta warszawa. Przed pierwszym spotkaniem z dentystą, należałoby porozmawiać z maluchem i rozwiać jego wszelkie niepewności. Terminem dentofobia określa się niepokój przed skorzystaniem z usług stomatologa. Osoby cierpiące na tę przykrą przypadłość mają problem ze idyllicznym wytrzymaniem przeglądu zębów.

Z pewnością oddziałuje to na częstość ich wizyt, a co za tym idzie pogorszenie stanu zdrowia jamy ustnej i zębów. Jeśli chodzi o przyczynę tej ułomności, wypada się jej doszukiwać już w szczeniactwie pacjentów. Być może już od tyciego potomka byli utwierdzani w przekonaniu, że dentysta to przysłowiowy sadysta, które go celem jest poczynienie bólu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Przeczytaj też

Dodaj komentarz