Do najbardziej prostych renowacji samochodu należy zamiana koła. Do wymiany kola będziemy pożądać: lewarka, klucza, kola rezerwowego, a jeżeli wymiana jest gdzieś na trasie to jeszcze trójkąt ostrzegawczy. Gdy wymiana koła jest gdzieś na parkingu wtedy trójkąt jest bezcelowy, jeżeli na trasie to trójkąt stawiamy ok 100m od wozu. Pojazd zostawiamy na wrzuconym biegu i zaciągniętym hamulcu ręcznym, gdy mamy coś pod ręką np. kamień cegłę podkładamy pod koło z drugiej niż z tej, z jakiej złapaliśmy gumę. Jest to niezwykle ważne i musimy o tym nie zapominać.

Jeżeli mamy założone kołpaki to wypada je zdjąć, albowiem zasłaniają śruby. Żeby zdjąć kołpaki chwytamy je mocno oraz szarpiemy do siebie, jeżeli zechcą zejść bierzemy śrubokręt oraz kontestujemy je. Przed podniesieniem samochodu na lewarku luzujemy śruby w kole, naturalnie w tym, w którym mamy awarię. Ściągając koło czynimy to delikatnie uważać by nie uszkodzić go i by auto nie straciło równowagi. Przykręcamy koło zapasowe i ostrożnie opuszczamy pojazd na ziemię.

W następnej kolejności usuwamy lewarek. I co ważne należałoby na koniec spowodować kolejny raz umocowanie kół bo w innym razie czeka nas niemiła niespodzianka, która ma okazję doprowadzić do zabójczego wypadku – wobec tego już dziś wypróbuj https://holujznami.pl/awaryjne-odpalanie-pojazdow-krakow/. Wymiana żarówki w aucie to pod żadnym pozorem nie jest taka prosta kwestia jakby się wydawało. Modele wozów do roku 1998 miały dosyć miejsca by swobodnie manewrować przy osłonie kurzowej.

W samochodach młodszych już może być z tym problem maski są coraz mniejsze i przy osłonach kurzowych znajdują się filtry powietrza, instalacje gazowe itp. W niektórych modelach aut wymiana żarówki jest znacznie bardziej skomplikowana oraz żeby wymienić żarówkę wypada zdemontować całą lampę. Jeśli mamy starszy model auta wymianę żarówki rozpoczynamy od podniesienia maski i otwarcia osłony kurzowej, później wypina się wtyczkę z kablami przez delikatne ruchy w prawo lewo oraz przy lekkim szarpnięciu. Kiedy wyciągniemy wtyczkę z kablami w owym czasie dopiero możemy wyjąć spaloną żarówkę.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz