Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W stosunku do panującej obecnie w naszym kraju relacji pomiędzy cenami mieszkań a średnimi płacami naszych rodaków mało możliwe jest kupno mieszkania lub też domu bez wsparcia kredytowego, w postaci kredytu hipotecznego. Instytucje finansowe badają zdolność kredytową ludzi składających wnioski o kredyt, kierując się wysokością zarobków oraz wiekiem wnioskodawców.

Acz istotnym aspektem, który może posiadać charakterystyczny wpływ na przyznanie kredytu hipotecznego jest odmiana zatrudnienia, jaka dane osoby mają – Trinity Finance. Banki najchętniej udzielają kredytów grupie osób, które zatrudnione są na umowę o prace na czas nieokreślony. Niesłychanie dobrą pozycję startowa mają zwłaszcza osoby zaangażowane w tak nazywanym sektorze publicznym, a więc urzędnicy państwowi, pracobiorcy administracji czy służby mundurowe. Jeśli okaże się, że dana postać jest zatrudniona na czas sprecyzowany, banki sprawdzają długość danej umowy oraz staż pracy danej osoby ubiegającej się o kredyt w danej jednostce gospodarczej.

W pewnych momentach banki żądają również od obecnego pracodawcy, żeby dostarczył list intencyjnym, w którym zobowiąże się do rozciągłości umowy z danym pracownikiem na następny okres czasu. Najgorzej oceniani są, jako potencjalni kredytobiorcy w segmencie kredytów hipotecznych drobni przedsiębiorcy, czyli tacy, którzy nie zatrudniają jakichkolwiek pracobiorców – tym osobom najtrudniej jest uzyskać kredyt hipoteczny, nawet trudniej niż tym, jacy zatrudnieni są na umowy-zlecenia albo również na umowy o dzieło.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Przeczytaj też

Dodaj komentarz